Prohlášení k „improvizované“ demonstraci Národní strany

Ve středu 21. 9. 2008 v Pákistánu zemřel při teroristickém útoku náš velvyslanec Ivo Žďárek.  Tato událost zarmoutila snad každého českého občana včetně nás.

Mrzelo nás však, že se našli lidé, kteří místo toho, aby vyjádřili pozůstalým pana velvyslance upřimnou soustrast,  využili jeho smrt ke své politické propagandě  a obvinili z tohoto útoku české muslimy.

Podle Národní strany smrt českého velvyslance je „poslední kapkou v poháru trpělivosti s nebezpečným, nenávistným a čistý teror představujícím islámem“ a rozhodli se tedy svolat „improvizovanou“ demonstraci u naší brněnské mešity, aby požadovali omluvu za jeho smrt.
Nicméně podle   pořadatelů demonstrace, se setkali u mešity buď náhodou, nebo si dali u mešity rande.

Každopádně celá akce Národní strany skončila tak, že dva členové vstoupili bez pozdravů do mešity, nafotili si mešitu a pak zase odešli. Další tři chtěli vstoupit. Když ale byli požádáni, aby se zuli, odmítli, a proto nebyli vpuštěni dovnitř. Tak skončila celá akce Národní strany.

A cože se stalo s tou omluvou, která Národní strana od muslimů v ČR požadovala? Nevíme, za co bychom se měli omlouvat, s teroristickým útokem nemáme nic společného. Smrt pana velvyslance se nás dotkla stejně jako každého Čecha a útok jsme odsoudili.
Ačkoli pán Skácel  s nejistotou před kamerami tvrdil, že omluvu od nás zde dostal, nejsme si  vědomi, že by s námi jakkoliv komunikoval, byť jen pohledem, kromě toho, že jsme upozornili některé členy NS s panem Skácelem včele, aby se vyzuli.

Nejvíce však litujeme  novináře, kteří v dešti a vymrzlí čekali duchaplné vyjádření od sedmi „náhodou kolemjdoucích“ členů NS u brněnské mešity.

Chtěli bychom tímto poděkovat našim policistům, panu starostovi a jeho mluvčímu Městské části Brna-střed za jejich přítomnost a dozor během nepovolené akce Národní strany.

Naše důvěra v českou společnost nebyla nijak podlomena. Víme, že v  každém prostředí se mohou vyskytnout  takovéto skupiny, které jsou spíše na okraji společnosti, a nemohou proto nijak narušit klidné soužití spoluobčanů.

Islámská Nadace v Brně

Ing. Muneeb Hassan Alrawi
v Brně 28.9.2008